Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Wielkopolska w walce z ASF

Obrazek

Gorąca debata na temat rozprzestrzeniającego się wirusa afrykańskiego pomoru świń w Wielkopolsce nadal trwa. Najpierw odbyło się zebranie sztabu kryzysowego w Poznaniu, a później w Wolsztynie, gdzie padły kolejne ustalenia związane z walką z zarazą.

Donata Kosicka6 grudnia 2019, 10:57
Wczorajszy dzień rozpoczął się powołaniem sztabu kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu w związku z wystąpieniem ASF w miejscowości Kłębowo w powiecie wolsztyńskim. W godzinach około południowych zebrał się również powiatowy sztab kryzysowy w Wolsztynie.

Jak poinformował nas Powiatowy Lekarz Weterynarii lek. wet. Dominika Kmet, podczas tego spotkania ustalono, że  w najbliższym czasie zostanie wyznaczona strefa skażona w związku z pojawieniem się pierwszego przypadku afrykańskiego pomoru świń u dzika. Zostanie też rozpoczęta budowa ogrodzenia na długości około 37 km oddzielająca strefę skażoną od pozostałej części powiatu. Budowę będzie prowadziło Nadleśnictwo Wolsztyn oraz Kościan.

PONIŻEJ POKAZUJEMY MAPĘ, JAK AKTUALNIE WYGLĄDA SYTUACJA ASF W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM!dkd


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)