Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Wielkopolska: zniesiono strefy ASF w powiecie kościańskim i leszczyńskim

Obrazek

W końcu pozytywne wieści dla producentów świń z woj. wielkopolskiego! Po nieco ponad miesiącu Wojewoda Wielkopolski wydał rozporządzenie znoszące strefy wyznaczone w związku z zagrożeniem ASF na terenie powiatu kościańskiego i leszczyńskiego.

Dominika Mulak3 sierpnia 2020, 13:18
Po nieco ponad miesiącu Wojewoda Wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk, wydał rozporządzenie uchylające w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu leszczyńskiego i kościańskiego. Tym samym przestały obowiązywać wytyczone tam obszary zapowietrzony i zagrożony.

Dla producentów trzody chlewnej z tego regionu oznacza to, że mogą już stosować się do zwykłych zasad obowiązujących w strefie niebieskiej ASF, mając ułatwione przemieszczanie świń i szansę na wyższą cenę za swoje produkty.

Stosunkowo krótki czas obowiązywania rozporządzenia był możliwy dzięki ciężkiej pracy lekarzy weterynarii oraz powiatowych inspektoratów, a także pełnej współpracy rolników.

Źródło: WIR


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)