Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

WWF ostrzega przed płotem między Niemcami i Danią

09.05.2018

Drukuj

WWF ostrzega przed płotem między Niemcami i Danią

Artykuł dostępny

WWF (World Wildlife Fund, Światowy Fundusz na rzecz Przyrody) to organizacja zajmująca się ochroną środowiska naturalnego i dzikich zwierząt. We wspólnym, otwartym liście do polityków Danii i Niemiec członkowie organizacji ostrzegają przed planowaną budową płotu pomiędzy tymi dwoma krajami.

r e k l a m aDania w obawie przed afrykańskim pomorem świń rozważa metody stworzenia takiej zapory. W ten sposób Duńczycy chcą zapobiec przekraczaniu granicy przez dziki, które mogą być zarażone wirusem. Jednak WWF nie tylko wątpi w skuteczność tej metody, ale także ostrzega przed powstaniem tak drastycznej bariery i fragmentacją terenów chronionych.
– Trzeba wziąć pod uwagę, że afrykański pomór świń może przedostawać się do chlewni bardziej poprzez zaniedbanie ludzi, niż od dzikich zwierząt – skrytykował Christoph Heinrich, jeden z członków WWF – Ogrodzenie będzie tylko barierą, która biegnie przez wiele rezerwatów. Od zajęcy po sarny, wiele gatunków zwierząt będzie dotkniętych przez taką budowę. 


List trafił do wielu niemieckich polityków, w tym do ministra środowiska z Schleswig-Holstein, Roberta Habecka.
Organizacja apeluje przede wszystkim do władz Danii o to, aby przemyślały budowę płotu I zamiast tego skupiły się na “czynniku ludzkim”. WWF przedstawiło swoje propozycje zwalczania ASF jak dezynfekcja pojazdów, unikanie wyrzucania odpadów spożyczych i odpowiednia edukacja kierowców oraz myśliwych.

Polecany artykuł

Pod Hajnówką są niezarejestrowane świnie!Co więcej, jak piszą w liście członkowie organizacji, dziki to inteligentne zwierzęta, które nie będą miały problemów ze znalezieniem (czy nawet zrobieniem) dziur w ogrodzeniu. Mogą także przechodzić niezauważone drogami, ścieżkami, mogą robić podkopy czy po prostu przepłynąć tam, gdzie ogrodzenia nie będzie.
 


źródło: topagrar.com

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii