Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

1600 sztuk bydła padło po burzy śnieżnej

Obrazek

W dolinie rzeki Yakima w stanie Waszyngton w ubiegłym tygodniu przeszła burza śnieżna. Straty są nie do opisania, rolnicy są załamani. Rozpoczyna się szacowanie strat… 

Dorota Kolasińska20 lutego 2019, 10:05
W ubiegłym tygodniu (16 lutego br.) w stanie Waszyngton na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w dolinie rzeki Yakima burza śnieżna wyrządziła okolicznym rolnikom olbrzymie szkody. O nadejściu burzy mówiono na kilka dni wcześniej, jednak nie sądzono, że skutki będą aż tak poważne...


Rolnicy z doliny Yakima w burzy śnieżnej (bardzo niska temperatura i silny wiatr) stracili około 1600 sztuk bydła.

Utrata krów jest bardzo trudna dla hodowców, ponieważ większość z nich zmaga się z przetrwaniem niestabilnych warunków rynkowych.

Pogoda może mieć trwałe konsekwencje ekonomiczne dla producentów mleka w całym stanie Waszyngton. – To były najgorsze dni w moim życiu. Pracowałem całą dobę, żeby chronić zwierzęta przed żywiołem – powiedział jeden z rolników. Niestety to nie jest koniec, ponieważ nadchodzi kolejna fala niskich temperatur i silnych opadów śniegu, a więc uporanie się ze skutkami poprzedniej burzy będzie trudne. Gubernator Jay Inslee ogłosił stan wyjątkowy. 

Hodowcy dokonują oceny strat i przygotowują się do następnej rundy śniegu i wiatru.

– Sobota była brutalna. Dzień pracy trwał 36 godzin. Spędziłem dużo czasu pomagając hodowcom bydła mlecznego i wspierając ich w tym trudnym czasie – powiedział Markus Rollinger, producent mleka w Sunnyside. Rolnik z bratem starają się utrzymać drogi we względnym porządku żeby były przejezdne dla ciężarówek i pracowników.  

Oprac. dkol na podst. tri-cityherald.com/ scienceglobalnews.com/
Fot. Pixabay/ scienceglobalnews.com/


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)