Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

19 Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, XV Ranking FSM i Kobieta Biznesu

Obrazek

 

Podczas 19 FSM podczas uroczystej Gali Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, wręczone zostaną nagrody dla najlepszych firm z sektora mleczarskiego. Po raz drugi nagrodzone będą Kobiety Biznesu. Nie zabraknie także merytorycznej dyskusji. Kiedy i gdzie?

Dorota Kolasińska29 maja 2022, 13:09

Już 7-8 września br. w Białymstoku spotkamy się w towarzystwie śmietanki mleczarskiego grona podczas 19 Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. W ramach tego wydarzenia organizatorzy zapewniają merytoryczną dyskusję w gronie ekspertów w branży mleczarskiej, wyłonienie laureatów XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich oraz po raz drugi nagrodzone zostaną Kobiety Biznesu (w ubiegłym roku nagrodę tą zdobyła Iwona Grzybowska, prezes OSM w Łowiczu).

 

Spółdzielnie i zakłady mleczarskie oceniane będą w wielu kategoriach, między innymi; innowacyjności, zrównoważonej produkcji, biznesu odpowiedzialnego społecznie, zielonych technologii, działalności badawczo-rozwojowej.

- Już po raz drugi, przy organizacji Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, mam wielką przyjemność zaprosić Panie do udziału w konkursie nagradzającym kobiety biznesu z sektora mleczarskiego – Kobieta Biznesu - mówi Agnieszka Maliszewska - vice przewodnicząca COGECA, dyrektor Polskiej Izby Mleka. - Od kilku lat z wielką przyjemnością przyglądam się, jak coraz większe grono kobiet zasiada w zarządach oraz  radach spółdzielni i zakładów mleczarskich. Nie jesteśmy odosobnieni w tej tendencji, ponieważ utrzymuje się ona także  w innych europejskich spółdzielniach oraz przedsiębiorstwach branży mleczarskiej, co jako vice przewodnicząca COGECA mogę z nieukrywaną przyjemnością obserwować – dodaje Maliszewska. Według organizatorów rola kobiet w agrobiznesie jest nie do przecenienia.

Organizacja rankingu jest dofinansowana z Funduszu Promocji Mleka.

W konferencji podczas FSM uczestniczyć będą m.in. Pekka Pesonen - sekretarz generalny Copa Cogeca, Alexander Anton - sekretarz generalny EDA, Jerzy Plewa - ekspert TeamEurope, były dyrektor generalny DG Agri. Przedstawiciele rządu amerykańskiego - USDA, szefowie największych europejskich organizacji i związków przetwórców i producentów mleka, a także radcowie rolni np. Francji, Niemiec, Holandii i wielu innych krajów.

W tegorocznej edycji eksperci będą rozmawiać o wyzwaniach dla światowego sektora mleczarskiego w okresie kryzysu popandemicznego i wojny w Ukrainie - w tym o zielonej transformacji oraz bezpieczeństwie żywnościowym. Poruszymy także tematy związane z zarządzaniem ryzyka w branży mleczarskiej. Nasi eksperci będą mówili również o szansach i wyzwaniach dla sektora mleczarskiego w kontekście nowej Wspólnej Polityki Rolnej, Zielonego Ładu i krajowych planów strategicznych.

Więcej informacji znajdziesz na:

https://forum-mleczarskie.org/Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)