Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

20 największych przetwórców mleka na świecie

10.10.2018

Drukuj

20 największych przetwórców mleka na świecie

Artykuł dostępny

IFCN (Międzynarodowa Sieć Porównawcza Rolnictwa), Dairy Research Network, opublikował listę 20 największych przetwórców mleka na świecie. Lista jest aktualizowana i publikowana co dwa lata. Pokazuje udział w rynku największych gigantów przetwórstwa mleka. 20 najlepszych przetwórców mleka przerabia 211 milionów ton mleka, czyli 25,4% wyprodukowanego mleka na całym świecie.
Nowe wyniki z listy 20 najlepszych przetwórców mleka IFCN w 2018 r. pokazują, że łączny odbiór mleka 20 najlepszych przetwórców systematycznie wzrasta (200 mln ton w 2015 r. do 211 milionów ton mleka w 2017 r.). 

r e k l a m aPodobnie jak w rankingu przeprowadzonym w 2016 r., Dairy Farmers of America znalazł się na szczycie listy w tym roku. Firma DFA odebrała 29,2 mln ton mleka, co stanowi 3,5% całego rynku udział w całkowitej światowej produkcji mleka.
Na liście również stabilnie trzyma się Fonterra i Lactalis, zajmując 2 i 3 miejsce w rankingu. 
Firmy Arla, Nestlé i Friesland Campina zajmują pozycje od 4 do 6 z uwzględnieniem skupionego mleka, kształtującego się na poziomie około 14 mln. ton. 
Saputo zwiększyło produkcję o 2,1 miliona ton mleka poprzez przejęcie
Australijskiej firmy Murray Goulburn.
Jako zupełnie nowa w rankingu TOP 10 pojawiła się po raz pierwszy firma Amul z Indii  (9,3 mln ton mleka), ponieważ przesunęła się z 13 pozycji w 2016 roku na miejsce 9. 
Według IFCN ta zmiana była napędzana przez rosnące spożycie mleka oraz fakt, że IFCN zdecydowała się na standaryzację produkowanego mleka o naturalnej zawartości do 4% tłuszczu i 3,3% białka, a takiego w Indiach nie brakuje. 
Dwóch dużych chińskich przetwórców mleka, Yili Group i Mengniu wykazują wzrost przerobionego mleka o 1 milion ton w porównaniu do listy rankingowej w 2016 r., 
Warto wspomnieć, że szacowany obrót kg mleka waha się pomiędzy 0,5 do 2,0 USD
w 2017 r., co daje średnią 1,0 USD dla 20 najlepszych. 

dkol/ ifcndairy.org

Polecany artykuł

Ruszają kontrole – efekty afery

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii