Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Kanada inwestuje w sektor mleczarski

Obrazek

350 mln dolarów zainwestuje Kanada w rodzimy sektor mleczarstwa. Tamtejsze władze zamierzają dopłacać do modernizacji gospodarstw i przetwórstwa.

Marcin Jajor15 listopada 2016, 11:02

Kanadyjski rząd postanowił wziąć sprawy we własne ręce i – w oczekiwaniu na wejście w życie umowy gospodarczo-handlowej (CETA) – ogłosił program, który ma zwiększyć konkurencyjności sektora mleczarskiego w Kanadzie. Przewiduje wsparcie dla branży w wysokości 350 milionów dolarów. To efekt polityki która ma wpłynąć na większą stabilizację ceny mleka dla rodzimych rolników.

Program przewiduje:
250 milionów dolarów (przez 5 lat) na modernizację gospodarstw, automatyzację  doju i żywienia krów oraz nowoczesne systemu zarządzania stadem.
100 milionów dolarów (przez 4 lata) na pomoc przetwórcom mleka w celu modernizacji ich działalności. Pieniądze mają m.in. zwiększyć ich wydajność pracy oraz pozwolić na wprowadzenie większego asortymentu produktów.

Chrystia Freeland, kanadyjski minister handlu zagranicznego powiedział, że wykorzystanie tych programów jest ogromną szansą dla kanadyjskiego sektora mleczarskiego, zarówno producentów jak i przetwórców. Jego zdaniem, pieniądze wpłyną na większą konkurencyjność rynkową oraz poprawi ofertę produktów w kontekście umowy CETA.  Opr. ez,mj/thedairysitePicture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)