Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

9 aukcja bydła mięsnego!

Obrazek

Podczas III Podlaskiej Wystawy Bydła Mięsnego w Janowie będzie można zobaczyć, ale i wylicytować najlepsze sztuki w regionie. Sprawdź szczegóły!

Dorota Kolasińska19 września 2018, 12:56
7 października w ramach III Podlaskiej Wystawy Bydła Mięsnego w Janowie (pow. sokółka) odbędzie się 9 aukcja bydła mięsnego.

Od 9.30 będzie można obejrzeć zwierzęta wystawowe, którym zostaną wręczone czempiony oraz spróbować potraw z wołowiny. O godzinie 12.00 rozpocznie się główny punkt programu czyli aukcja.

Do sprzedaży przeznaczonych będzie ponad 100 byczków oraz jałówek do dalszej hodowli i opasu  w wadze od 200 do 300 kg. Najczęściej sprzedawane są sztuki rasy limousine oraz mieszańce ras mięsnych.

Organizatorem aukcji jest Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, spółka Bydło Mięsne oraz ZSCKR w Janowie.
Zasady aukcji

Zasady aukcji są co roku niezmienne. Cena wywoławcza za 1 kilogram zwierzęcia ustalana jest dla każdego boksu, w którym umieszczone zostaną zwierzęta. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której nie może nastąpić sprzedaż zwierzęcia w toku Aukcji.

Wysokość postąpienia jest określona każdorazowo przez Aukcjonera i wynosi 20-30 gr/kg.

Nabywca zobowiązany jest do uiszczenia wylicytowanej kwoty i odbioru zwierząt w terminie 24 godzin od zakończenia aukcji. Żeby wziąć w niej udział należy wpłacić wadium w wysokości 3000 zł, które jest zaliczane na poczet zakupu bądź też zwracane w przypadku, gdy zwierzęta nie zostały zakupione. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polskie Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

dkol/ bydlo.com.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)