Reklama zniknie za 11 sekund

Akademia Kukurydzy w Falentach

Obrazek

Trudna wiosna, warunki podczas siewu oraz zachwaszczenie plantacji – te i wiele innych tematów poruszono podczas kolejnej edycji Akademii Kukurydzy BASF w Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach pod Warszawą.

Marcin Jajor28 czerwca 2017, 14:50

Naukowcy, specjaliści i rolnicy dzielili się swoimi doświadczeniami również w zakresie możliwych niedoborów składników pokarmowych, z którymi najczęściej można się spotkać na polach. W tym kontekście nie zabrakło również dyskusji o nawożeniu dolistnym i ochronie fungicydowej. Jak podkreślali eksperci, to one w dużej mierze decydują o plonie zarówno ziarna jak i przyszłej kiszonki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty bezpośrednio przy silosie z kiszonką z kukurydzy. Przy tej okazji rolnicy rozmawiali o jakości i wartości pokarmowej paszy objętościowe oraz właściwym terminie zbioru. Dopełnieniem była możliwość zbadania próbki własnej kiszonki za pomocą działającego na miejscu mobilnego laboratorium oraz podsumowanie wyników Eksperta Kiszonkowego, w ramach którego zebrano doświadczenia w zakresie produkcji kiszonek z 1300 gospodarstw.

– Już dziś zapraszamy na sierpniowe warsztaty, podczas których ocenimy efekty zastosowanej agrotechniki, pomożemy określić termin zbioru kukurydzy na kiszonkę i ponownie poruszymy najważniejsze aspekty w produkcji wysokojakościowej paszy objętościowej z kukurydzy – dodaje Marek Skwira z firmy Limagrain.

Organizatorem spotkania, które odbyło się 27 czerwca br. był Instytut Technologiczno-Przyrodniczym przy współpracy z partnerami: Basf, Adob i Biogen.

opr. mj/ms
Fot. Limagrain

 Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)