Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Angusy pod pantoflem

12.02.2018

Drukuj

Angusy pod pantoflem

Artykuł dostępny

Wybór nie był przypadkowy. Bohaterki naszego reportażu zamierzały jak najlepiej zagospodarować łąki, które zostawił im ojciec, przy jak najmniejszych nakładach pracy. – Angusy to spokojne i bezrogie bydło, które łatwo się cieli, dobrze wykorzystuje pasze i nie wymaga ogromnych inwestycji. Dodatkowo ich obsługa nie jest wymagająca – mówi Anna Hypka.

r e k l a m aZaczęło się od 3 jałówek cielnych kupionych (za ok. 4,5 tys. zł/szt.) z gospodarstwa w woj. zachodniopomorskim. Aktualnie stado liczy 20 szt., w tym 15 krów mamek i 4-letni byk. – To optymalna wielkość na nasze warunki, tzn. areał upraw z ok. 7,5 ha łąk oraz możliwości obsługi – mówią hodowczynie, podkreślając, że jeszcze niedawno obie pracowały zawodowo. Dziś większość obowiązków związanych z obsługą zwierząt wzięła na siebie Danuta Wróblewicz, która jest z nim na co dzień.

Jakimi cechami charakteryzuje rasa angus czarny? Czy zwierzęta te dobrze znoszą ekstensywne warunki utrzymania? Ile czasu zajmuje ich obsługa i jakich zysków można oczekiwać ze sprzedaży materiału hodowlanego? – czytaj w najnowszym wydaniu „top bydło” w artykule „Angusy pod pantoflem”.

mj/Fot. Jajor

Polecane dla Ciebie:

article icon

Okres wczesnej ciąży – zagrożenia dla zarodka

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii