Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Arabia Saudyjska – czasowe zawieszenie importu wołowiny

14.02.2019

Drukuj

Arabia Saudyjska – czasowe zawieszenie importu wołowiny

Artykuł dostępny

Niestety konsekwencje afery leżakowej i atypowego przypadku BSE ciągną się dalej. Wczoraj import wstrzymała Białoruś, dzisiaj Arabia Saudyjska. 

Służby weterynaryjne Królestwa Arabii Saudyjskiej wprowadziły czasowy zakaz importu mięsa wołowego i produktów z mięsa wołowego z Polski. Główny Inspektorat Weterynarii prowadzi prace nad zniesieniem tychże ograniczeń. 

r e k l a m a

GIW informuje także, że zakłady zatwierdzone do eksportu na rynek Królestwa Arabii Saudyjskiej, jak również ubiegające się o nabycie uprawnień eksportowych na ww. rynek, zobowiązane są do przekazania stronie saudyjskiej wypełnionego i podpisanego dokumentu pt. „Samokontrola zakładu zagranicznego” dostępnego TUTAJ .

Zaktualizowany przez stronę saudyjską wykaz zatwierdzonych zakładów, na które Królestwo Arabii Saudyjskiej nałożyło czasowe restrykcje w imporcie jest TUTAJ.

Obecnie zatwierdzonych zakładów, które mają uprawnienia do eksportu wołowiny na rynek Arabii Saudyjskiej jest 16. W wykazie znaczących i nieznaczących państw importujących z Polski wołowinę świeżą, schłodzoną i mrożoną lub żywiec wołowy MRiRW, Arabia Saudyjska nie widnieje na żadnej z wymienionych pozycji, co oznacza, że eksport do tego kraju jest znikomy. Nie zmienia to faktu, że kraje wykorzystują możliwości i sytuację, jakie dała im afera leżakowa, blokując dostęp do swojego rynku. 

Największym importerem żywca wołowego z Polski są Włochy, Liban i Włochy, natomiast największym importerem wołowiny świeżej i schłodzonej Włochy, Niemcy, Turcja, Hiszpania i Holandia. W wołowinie mrożonej z Polski najbardziej lubuje się Francja, Niemcy i Izrael. 


dkol

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii