Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Argentyna wstrzymuje eksport mięsa. Rolnicy protestują

Argentyński przemysł mięsny woli eksportować wołowinę, niż sprzedawać ją na krajowym rynku, na skutek czego w kraju brakuje tego mięsa i jest ono coraz droższe.

Dominika Mulak24 maja 2021, 14:05
Aby zahamować wzrost cen, prezydent Alberto Fernández ogłosił 18 maja, że cały eksport mięsa zostanie zakazany na 30 dni, aby spowolnić inflację.

Plan ten jednak może się nie powieść, ponieważ stowarzyszenie rolnicze CRA natychmiast ogłosiło, że w ramach protestu nie będzie sprzedawać w Argentynie wołowiny ani cielęciny przez tydzień. Z kolei Fernández miał nadzieję, że w najbliższych tygodniach lady mięsne w kraju będą się powoli zapełniać, a ceny obniżać. Oskarżył on przemysł mięsny o spekulacyjne transakcje i unikanie ceł. – Nie będę tolerował wzrostu cen wołowiny. Kraj już cierpi z powodu trzyletniej recesji i skutków restrykcji, nałożonych wskutek pandemii koronawirusa – uważa.

Inflacja w tym południowoamerykańskim kraju jest ogromna. W kwietniu ceny były o 46% wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Mówi się, że cena wołowiny była o 65,3% wyższa niż w kwietniu 2020 roku.

Argentyna jest jednym z największych eksporterów wołowiny na świecie. W ubiegłym roku kraj ten wyeksportował wołowinę o wartości 2,8 mld euro, głównie do Chin, Niemiec i Izraela.

Źródło: www.topagrar.com
Fot. Twitter/Sinfiltro


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)