Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Audyt brazylijskich służb weterynaryjnych w Polsce

10.10.2018

Drukuj

Audyt brazylijskich służb weterynaryjnych w Polsce

Artykuł dostępny

Jak informuje Główny Inspektorat Weterynarii od 24 września do 5 października 2018 r. w Polsce przebywała delegacja służb weterynaryjnych Brazylii (MAPA). Audytowi podlegały zakłady mleczarskie i mięsne eksportujące na rynek brazylijski.
Wizyta była częścią serii audytów przeprowadzonych przez służby brazylijskie w kilku krajach członkowskich UE. W jej trakcie przedstawiciele MAPA mieli okazję pogłębić swoją wiedzę nt. sprawowania nadzoru nad wytwarzaniem produktów pochodzenia zwierzęcego w zakładach zatwierdzonych do eksportu na rynek brazylijski przez polskie służby weterynaryjne, a także odwiedzić zakład higieny weterynaryjnej i gospodarstwo utrzymujące krowy mleczne. Raport przygotowany przez MAPA zostanie przesłany niebawem.
 

r e k l a m a

Wizyta stanowiła również okazję do aktualizacji list zakładów zatwierdzonych do eksportu, w tym rozszerzenia o 25 zakładów mleczarskich, a także przeglądu regulacji prawnych obowiązujących zakłady oraz służby weterynaryjne Polski przy prowadzeniu wysyłek produktów na rynek brazylijski.

Polecany artykuł

Ekspansja ciągników z Białorusidkol/wetgiw.gov.pl
Fot. wetgiw.gov.pl

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii