Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Aukcje jałówek cielnych w ŁODR w Bratoszewicach

10.01.2019

Drukuj

Aukcje jałówek cielnych w ŁODR w Bratoszewicach

Artykuł dostępny

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego wraz z Łódzkim Związkiem Hodowców Bydła Mlecznego zdecydował się na organizację cyklicznej imprezy – aukcji jałówek cielnych.
Województwo łódzkie jest przodownikiem w organizacji takiego wydarzenia, na którym prezentowane są jałówki cielne ras mlecznych. Wcześniej wydarzenia tego typu odbywały się w Witonii w woj. łódzkim, a aukcje w Bratoszewicach mają być ich kontynuacją. W Bratoszewicach znajduje się hala widowiskowa, która będzie służyć jako kryty ring, po którym zwierzęta można swobodnie oprowadzić i pokazać uczestnikom. 
 
Organizatorom zależy na tym, żeby sprzedaż materiału hodowlanego odbywała się bezpośrednio pomiędzy kupującym, a sprzedającym, bez uczestnictwa pośredników, a uczestnicy mają sprzedać zwierzęta w dobrej cenie. 

r e k l a m a

Spotkanie odbyło się właśnie dzisiaj (10 stycznia br.) i planowane są kolejne – w drugi czwartek każdego miesiąca, a więc najbliższe aukcje odbędą się już 14 lutego i 14 marca br. 

– Frekwencja uczestników dopisała, uzyskiwane ceny sięgały nawet 8 tysięcy zł – relacjonuje ŁODR. 

Na dzisiejszej aukcji można było kupić 5 jałówek i wszystkie zostały sprzedane, bo jak mówią uczestnicy aukcja przebiegała sprawnie. Jak podkreślają organizatorzy, to dopiero początek, ale jak widać całkiem udany. Ceny przewyższały o kilkaset złotych cenę wywoławczą. 

Polecany artykuł

Tam oddasz zwierzę do uboju z konieczności – zobacz listę ubojni!


– Cieszymy się, że nasi hodowcy mogli uzyskać godną cenę za swoje jałówki. Hodowle z województwa łódzkiego prowadzą doskonalenie genetyczne stad od kilkudziesięciu lat. Takie aukcje jak dzisiejsza – to nagroda za wieloletnie nakłady. Liczymy, że w następnych miesiącach będzie więcej chętnych do sprzedaży. Dzisiejsze doświadczenie pokazało, że podstawa do rozwoju sprzedaży aukcyjnej leży w zwiększeniu grona sprzedających. Zapraszamy do współpracy hodowców także spoza województwa łódzkiego. Jako organizatorzy nie jesteśmy nastawieni na zysk, liczymy jedynie na pokrycie kosztów organizacyjnych. Sprzedaż aukcyjna – to ważny element w budowaniu marki swojej hodowli. W miarę wzrostu konkurencji zana marka pozwala na korzystną sprzedaż – zachęcają organizatorzy aukcji. 

W aukcji brało udział 4 hodowców i sprzedano 5 jałówek w następujących cenach:

  • jałówka 1. cena sprzedaży 8300
  • jałówka 2 cena sprzedaży 8000
  • jałówka 3 cena sprzedaży 5300
  • jałówka 4 cena sprzedaży 5600
  • jałówka 5 cena sprzedaży 6000 zł

dkol

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Galeria zdjęć

Aukcja jałówek cielnych w Bratoszewicach
Aukcja jałówek cielnych w Bratoszewicach
Aukcja jałówek cielnych w Bratoszewicach
Aukcja jałówek cielnych w Bratoszewicach
Aukcja jałówek cielnych w Bratoszewicach
Aukcja jałówek cielnych w Bratoszewicach
Aukcja jałówek cielnych w Bratoszewicach

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii