Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Australia – najpierw susza, teraz powódź...

Obrazek

7 lat suszy, a potem powódź. W północno-wschodniej Australii w ciągu tygodnia spadło tyle litrów deszczu, ile zazwyczaj w ciągu półtora roku. Rząd szacuje, że w powodziach zginęły setki tysięcy zwierząt. Tym które przeżyły i są uwięzione przez wodę, trzeba dostarczyć paszę.

dr Mirosława Wieczorek13 lutego 2019, 14:33
Dramatyczne sceny z helikopterów latających nad Queensland pokazują całe stada martwego bydła w rejonach, gdzie woda już ustąpiła.

Australian Cattle Company (AACo) – największe ranczo zajmujące się hodowlą bydła i produkcją wołowiny, które na 7 mln hektarów (24 fermy) pastwiskuje ponad pół miliona sztuk bydła podało, że w jednym z gospodarstw straciło prawie 30 000 sztuk bydła.Australijscy hodowcy publikują obraz powodzi w  mediach społecznościowych, by uświadomić światu skalę zniszczeń. Jak na ironię, wielu z nich przez lata walczyło o utrzymanie bydła przy życiu podczas suszy dostarczając paszę na wysuszone pastwiska, tylko po to, by utracić je teraz w powodzi. Wstępne szacunki mówią, że zginęło ponad pół miliona sztuk bydła, co oznacza potencjalną stratę 300 mln dolarów. W związku z gwałtowną pogodą mieszkańcy złożyli ponad 12 tysięcy wniosków o odszkodowania. Ich kwota opiewa na łączną wartość 161 milionów dolarów amerykańskich.
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)