Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Bez GMO w oborach. Kto kontroluje pasze?

Obrazek

Aktualnie przez polskie obory przechodzi fala żywienia krów bez pasz GMO. Jak radzą sobie z tym hodowcy i firmy paszowe? Kto i w jakim zakresie kontroluje pasze? – czytaj w najnowszym wydaniu top bydło.

Marcin Jajor7 lipca 2017, 08:00
W telewizyjnych reklamach co rusz słyszymy, że coś jest smaczniejsze, lepsze czy lepiej przyswajalne...  Zewsząd jesteśmy atakowani informacjami o naszym „podupadającym” i słabym zdrowiu oraz licznych sposobach, jak sobie z tym radzić. Na tej właśnie fali powstał trend popularyzacji żywności tzw. bez GMO, z którym już teraz przyszło się zmierzyć hodowcom krów mlecznych w Polsce.

Póki co w naszym kraju nie ma za zakazu stosowania pasz GMO, bo jest on co chwilę odsuwany przez moratorium, które na razie obowiązuje do 2019 r. Nie bacząc na to, polskie mleczarnie już teraz wprowadziły taki wymóg.

Czy mleko produkowane z pasz GMO jest pod jakimś względem gorsze od tego z pasz bez GMO? Jak wymóg stosowania tych ostatnich zmienił rzeczywistość polskich obór? – pytamy hodowców, przedstawicieli firm paszowych i ekspertów. Czytaj artykuł Bez GMO w oborach w najnowszym wydaniu top bydło.

mj
Fot. Sierszeńska


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)