Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

„Bez GMO” zawalczy o poparcie w MRiRW

Obrazek

Polska Izba Mleka wnioskuje o zatwierdzenie znaku jakości „Bez GMO” w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Certyfikat i gwarancja, według PIM jest istotny dla konsumentów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na to co kupują. 

Dorota Kolasińska11 kwietnia 2019, 14:41

Według Polskiej Izby Mleka (PIM) konsumenci stają się coraz bardziej wymagający, zwracają uwagę na to co jedzą, interesuje ich skąd pochodzą produkty i jak powstała żywność którą spożywają. 

Niestety na polskim rynku nie ma uregulowań prawnych, umożliwiających zdefiniowanie produktu jako wolnego od GMO. Polska Izba Mleka twierdzi, że na rynku pojawiają się coraz to nowe oznakowania, co do których nie ma pewności, że gwarantują brak używania GMO w procesie produkcji. Konkurencja na rynku mleczarskim jest bardzo wysoka, a różnorodność oznakowania na opakowaniach przyczynia się do dezinformacji konsumentów.
 
Polska Izba Mleka chcąc zwiększyć zaufanie konsumentów do mleka, a zwłaszcza mleka produkowanego w Polsce oraz chcąc wesprzeć działania branży mleczarskiej, opracowała Standard Certyfikacji  Systemów Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności „Bez GMO”.

– Niezwykle ważne jest, by nadać odpowiednią rangę temu systemowi. Dlatego zależy nam na uznaniu naszego znaku przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tym bardziej jest to ważne, że to nasz polski system, stworzony w oparciu o wiedzę i doświadczenie polskich rolników i przetwórców. Zależy nam na dobrej współpracy z Ministerstwem w tym zakresie i liczymy na szybkie procedowanie ze strony Ministerstwa - mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka.
Katalogi wymagań standardu obejmują zarówno gospodarstwa rolne, zakłady paszowe, firmy logistyczne, jak i  zakłady mleczarskie.

źródło: Biuro kampanii „Wolne od GMO”


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)