Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Ceny bydła – kumulacja problemów

Praktycznie wszystkie zakłady w tym tygodniu opuściły ceny byczków od 10 do 30 gr/kg wbc. Jakie są szanse na wzrost? Tym razem pytamy o nie Witolda Choińskiego, prezesa Związku Polskie Mięso… 

Dorota Kolasińska28 maja 2019, 10:35
Niestety na rynku nadal obserwujemy obniżki cen za byki, widać je przede wszystkim w wadze bitej ciepłej. Cena za wagę żywą nie zmienia się od kilku tygodni. Rolnicy dzwonią do zakładów znajdujących się nawet kilkaset kilometrów dalej, z pytaniami o cennik. Towaru jest dużo, ale popyt marny… Na rynku zarówno krajowym, jak i zagranicznym nie ma obecnie zapotrzebowania na byczki, stąd niskie ceny. Nadal skupy najwięcej płacą za jałówki – tych jest najmniej na rynku, a zapotrzebowanie duże.  
Na sytuację trwającego od kilku tygodni ciągłego spadku cen za buhajki złożyło się....

Pozostało 87 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ