Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Choroba „szalonych krów” znów w Brazylii? Ministerstwo rolnictwa bada sprawę

Obrazek

Brazylijskie ministerstwo rolnictwa prowadzi dochodzenie w sprawie podejrzenia wystąpienia choroby „szalonych krów” (BSE) w kraju. Czy największy na świecie eksporter wołowiny może czuć się zagrożony?

Dominika Mulak3 września 2021, 11:18
Jak podaje Reuters, na podstawie doniesień branżowych, podejrzany przypadek wystąpił w południowo-wschodnim stanie Minas Gerais.

- Takie dochodzenia są powszechne i zobowiązujemy się do ogłoszenia swoich ustaleń, jak tylko trwające badania nad sprawą zostaną zakończone - zapowiedziało brazylijskie ministerstwo rolnictwa.

Gdyby podejrzenia się potwierdziły, byłby to pierwszy potencjalny przypadek BSE od maja 2019 roku, kiedy rząd Brazylii poinformował o wystąpieniu nietypowego przypadku choroby „szalonych krów” u zwierzęcia na farmie w stanie Mato Grosso. Nietypowego, ponieważ nie jest związany z przyjmowaniem zainfekowanej paszy.

Wówczas gąbczasta encefalopatia bydła (BSE) została wykryta u 17-letniej krowy. Wtedy jednak żadne z części tego zwierzęcia nie dostały się do łańcucha żywnościowego. Zwierzę zostało zabite, a jego tusza spalona.

- Dowody sugerują, że obecny przypadek jest również nietypowy, ponieważ wydaje się, że został wykryty u starszej krowy, podobnie jak w 2019 roku - wynika z informacji źródłowych.


Źródło: www.reuters.com

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy