Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Chronione nazwy pochodzenia i oznaczenie geograficzne – negocjacje UE-Chiny

Obrazek

Unia Europejska oraz Chiny prowadziły negocjacje dotyczące respektowania oraz ochrony nazw pochodzenia i nazw geograficznych produktów. Co to ma na celu? 

Dorota Kolasińska14 listopada 2019, 13:14

Unia Europejska i Chiny zakończyły negocjacje umowy dwustronnej w zakresie ochrony dla 100 europejskich produktów z oznaczeniami ChNP (chroniona nazwa pochodzenia) i ChOG (chronione oznaczenie geograficzne) oraz tej samej liczby produktów tradycyjnych z Chin w UE. Działanie to ma na celu ochronę producentów przed pojawiającymi się na rynku podróbkami.  

– Produkty z europejskimi oznaczeniami geograficznymi są znane na całym świecie ze swojej jakości. Konsumenci są skłonni zapłacić wyższą cenę, ufając pochodzeniu i autentyczności tych produktów. Niniejsza umowa pokazuje nasze zaangażowanie w ścisłą współpracę z naszymi globalnymi partnerami handlowymi, takimi jak Chiny. Jest to zwycięstwo dla obu stron, wzmacniające nasze relacje handlowe, z korzyścią dla naszego sektora rolnego i spożywczego oraz konsumentów po obu stronach – powiedział Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phil Hogan. 

Źródło: Forum Mleczarskie 
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)