Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Danone rośnie w siłę

Obrazek

Aż 57 nowych produktów, wzrost zatrudnienia o 26% i 8 nowych linii technologicznych. To tylko niektóre zmiany, jakie zaszły w ostatnich dwóch latach w fabryce Danone w Bieruniu.

dr Mirosława Wieczorek13 maja 2017, 06:00

W pierwszym kwartale br. zakończył się intensywny, dwuletni okres modernizacji procesów produkcyjnych. Zmiany są wynikiem nowej strategii Danone, która zakłada specjalizację wszystkich europejskich fabryk. Dzięki temu obecnie powstaje tutaj 269 rodzajów jogurtów i serków z polskiego mleka, dostarczanego przez 146 dostawców, które trafiają do ponad 20 krajów.

Rozszerzenie oferty wymagało instalacji nowych linii produkcyjnych , modernizacji starych i konieczności zwiększenia zatrudnienia o 26% (220 nowych miejsc pracy).
„Jesteśmy dumni, że opracowywane w Bieruniu produkty, oparte na mleku od polskich rolników, podbijają świat” – powiedział Harry Klompe, Dyrektor Generalny Danone Sp. z o.o. Po modernizacji fabryka w Bieruniu specjalizuje się w jogurtach pitnych o pojemności powyżej 100 g, produktach jedzonych łyżeczką (m.in. serkach Danio). Co ważne, Bieruń stał się po zmianach jedynym miejscem w Europie, gdzie powstają serki i jogurty pakowane w nowoczesne, wygodne saszetki z zamknięciem, które są coraz chętniej wybierane przez konsumentów.Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)