Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Dobra passa trwa

11.11.2017

Drukuj

Dobra passa trwa

Artykuł dostępny

– Jest duże ssanie w Europie, zwłaszcza na czystorasowego byka – usłyszeliśmy w skupach. To tłumaczy dlaczego i tak już rekordowo wysokie ceny, w ostatnim tygodniu jeszcze wzrosły. Póki utrzyma się tak duży popyt, zwłaszcza z krajów wymagających uboju rytualnego (Turcja, Izrael), cena nie spadnie. Z tygodnia na tydzień minimalnie, ale cena rośnie. Kiedy dojdzie do nasycenia rynku? Nie wiadomo. Sytuacja tego lata i jesieni jest do tego stopnia nietypowa, że trudno coś prognozować. Skupujący spodziewali się spadków wysokiej ceny z lata już w połowie września. Tymczasem minęły dwa miesiące i przez ten czas obserwujemy stały wzrost. 

r e k l a m aZadowoleni mogą być także dostawcy krów i jałówek też mogą być zadowoleni – na ten asortyment popyt również wzrósł, co pociągnęło za sobą wzrost ceny.

Byki już ponad 14 zł/kg

Z przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej tov14,30 zł netto/kg, a najniższa to 12,45 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 7,90 zł netto/kg, a minimalnie 6,80 zł netto/kg.

Krowy wciąż wysoko
Cena krów w ostatnim czasie wprawdzie nie rośnie, ale też gwałtownie nie spada. Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej to już 12,30 zł netto/kg, a najniższa 10,80 zł netto/kg. W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 6,00 zł netto/kg, a minimalnie 5,20 zł netto/kg.    mwie

Sprawdź aktualne ceny bydła

Zobacz poprzednie notowania cen skupu:

Ceny bydła: Padł rekord! - 28.10.17 r.

Młode byki czystorasowe i krowy poszukiwane - 8.09.17 r.

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii