Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Dożywocie za krowę

Obrazek

Gdzie? Oczywiście w Indiach! Władze stanu Gudżarat uznały, że życie krowy jest warte tyle, ile życie człowieka, i podniosły karę maksymalną za zabicie świętego dla hindusów zwierzęcia.

dr Mirosława Wieczorek5 maja 2017, 06:00

– Krowa to nie zwierzę. Jeśli ktoś nie oszczędzi krowy, rząd nie oszczędzi jego – to słowa ministra sprawiedliwości stanu Gudżarat (Indie zachodnie). Wcześniej kara dla zabójców krów przewidywała siedem lat więzienia. Teraz uznano, że to za mało i wprowadzono dożywocie. Nie można także przewozić krów na rzeź – za to grozi kara 10 lat więzienia ale równie dobrze kierowca przyłapany na gorącym uczynku (przewozie bydła) może spotkać kara śmierci ze strony ochotniczego patrolu tropiącego tego typu „przestępstwa”.

Tak ostre restrykcje to efekt dojścia do władzy partii związanej dawniej z religijną ekstremą. Samozwańczy  praw krów słysząc wypowiedzi polityków czują się bezkarni i uprawnieni do linczów i gróźb. Świecka konstytucja Indii nakazuje rządowi chronić krowy, lecz sankcje pozostają w gestii poszczególnych stanów. W większości zabijanie krów jest zakazane i zagrożone karą od kilku miesięcy do kilku lat więzienia.
Paradoksalnie Indie były do niedawna największym eksporterem wołowiny na świecie. Sprzedają jednak głównie mięso „nieświętych” bawołów.Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)