Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Fala upałów zabiła tysiące krów

Obrazek

W Kaliforni w zeszłym roku zginęło mnóstwo zwierząt - upał był nie do wytrzymania. Rolnicy w Golden State boją się, że sytuacja może się powtórzyć.

Dorota Kolasińska28 lipca 2018, 06:00
W zeszłym roku w Kalifornii latem producenci mleka nie mieli dobrych warunków - susza, długotrwałe upały, straty mleka, zwierząt i ogromne wydatki na wodę i prąd, aby obniżyć temperaturę w budynkach.
Doszło wówczas do ekstremalnych upałów, doprowadzających do wszelkich możliwych skutków stresu cieplnego u bydła - spadek apetytu i wydajności, ronienia lub brak zacieleń.
Temperatura w ciągu dnia wówczas wyniosła 40 stopni Celsjusza, nocą spadała zaledwie o kilka kresek. Hodowcy kilka dni temu otrzymali komunikat, że w tym roku sytuacja może się powtórzyć i trwać nawet 15 dni. Producenci z Tulare, gdzie znajduje się największe skupisko kalifornijskiego przemysłu mleczarskiego szykuje się na najgorsze. W Kalifornii hodowcy otrzymują pomoc finansową z budżetu klęskowego, ale nie starcza on jednak dla wszystkich. 
Dla przypomnienia, stres cieplny bydło odczuwa powyżej 23-25 stopni Celsjusza i im wyższa temperatura i im dłużej trwa, tym większe spustoszenie wywołuje w organizmie krów, a tym samym w kieszeni hodowców. 
dkol/milkbussines.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)