Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Fuzja OSM Świecie

20.07.2018

Drukuj

Fuzja OSM Świecie

Artykuł dostępny

Pod koniec lipca br. nastąpi planowane od wielu miesięcy przejęcie OSM Świecie przez największą mleczarnię w Polsce - Mlekovitę. W Świeciu zamiast logo Spółdzielni Mleczarskiej zawiśnie logo giganta mleczarstwa polskiego. Edmund Stanny, prezes OSM Świecie jak zaznacza na łamach portalu extraswiecie.pl podchodzi do sprawy na spokojnie. Mlekovita zapewniła tożsamość produktom mleczarskim ze Świecia - na opakowaniach Mlekovity będzie zamieszczona informacja, że produkty pochodzą z tego właśnie zakładu.

r e k l a m aMlekovita natomiast zapewniła pracowników mleczarni, że pracę nadal będzie miało 60 osób. Jednak na półkach sklepowych już nie zobaczymy tak szerokiego asortymentu ze Świecia jak dotychczas - Mlekovita stawia na dwa-trzy, ale sprzedawane na dużą skalę.
Prezes twierdzi, że będzie bronił asortymentu, bo konsumentom może brakować sztandarowych produktów marki Spółdzielni Mleczarskiej Świecie czyli masła i serków homogenizowanych. 
1 lipca 2018 r. do największego zakładu mleczarskiego dołączyły również OSM Kalisz i zakład w Koźminie w Wielkopolsce. Obecnie trwają prace nad planem i kierunkiem rozwojem produkcji oraz ewentualnych inwestycji w tych lokalizacjach. Mlekovita przyłączyła obecnie 19 zakładów. 

dkol/ekstraswieciel.pl/mlekovita

Polecany artykuł

Afera twarogowa

Polecane dla Ciebie:

article icon

Plan zagospodarowania przestrzennego i wezwanie do zapłaty planistycznej

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii