Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Gigantyczny wół Tommy podbija serca na TikToku!

Obrazek

Czystorasowy wół brown swiss Tommy jest jednym z największych zwierząt w swoim gatunku odnotowanym na gospodarstwie. Przy swojej imponującej posturze jest bardzo łagodny i przyjazny. Zobacz, jakie rekordowe rozmiary może osiągać bydło! 

Aneta Lewandowska29 stycznia 2023, 09:00

Łagodny gigant

Dwunastoletni Tommy, wół czystej rasy Brown Swiss, to jeden z największych przedstawicieli swojego gatunku. Mierzący ponad 1,8 m i ważący niemal 1400 kg gigant to łagodne, spokojne i przyjazne zwierzę, jak mówią o nim właściciele i pracownicy gospodarstwa. 

@dairygoatmother Replying to @casey_hubble I’m 5”4’ tall so you can see a comparison of another person besides my dad next to Tommy. #tommytheox #firemanfarmer #brownswiss ♬ original sound - Laurie CJego właścicielka, Laurie Cuevas, znana na TikToku jako DairyGoatMother, dzieli się z ponad 245 tysiącami obserwujących codziennym życiem na farmie, której Tommy jest maskotką i wizytówką. Kobieta ma go od kiedy był dwudniowym cielakiem.

@dairygoatmother Replying to @melissa420coplin he was adorable!!! 🥰🥰🥰 #tommytheox #babytommy #farmtok ♬ original sound - Laurie C

Fanów Tommy'ego na TikToku przybywa

TikTokowy celebryta ma rzesze fanów, którzy śledzą jego życie na gospodarstwie i przyjaźń między wołem a właścicielami i innymi mieszkańcami farmy w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. 

@dairygoatmother Replying to @beckie_theginger Selfie with Tommy, a smooch and a quick boop on the snoot #tommytheox #boopthesnoot ♬ original sound - Laurie C

@dairygoatmother My 77 yr old dad and his Ox Tommy. Does friendship get any more pure than this ?? #tommytheox #firemanfarmer #farmtok #smallbunyan #tiktoxen ♬ original sound - Laurie C

Wielki wół, ale... nie największy!

Wbrew pozorom, Tommy nie jest największym odnotowanym osobnikiem spośród zwierząt hodowlanych. W 2018 roku internet obiegły zdjęcia ogromnego woła rasy holsztyńsko-fryzyjskiej z Australii. 194 centymetrowy Knickers, wtedy siedmioletni i ważący 1,4 tony wół trafił do gospodarstwa w południowo-zachodniej Australii jako "trener" stada: posłuszny i łagodny gigant kierował stadem i niejako uczył nowe sztuki zachowania na wybiegu i w oborze. Jego właściciel, Geoff Pearson kupił go za jedyne 400 dolarów. Postanowił nie sprzedawać zwierzęcia do ubojni, bo jego ogromne rozmiary uniemożliwiłyby ubój w standardowym zakładzie. Zamiast tego hodowca zdecydował się pozwolić Knickersowi żyć "długo i szczęśliwie".

Większy od Tommy'ego Knickers nadal nie jest jednak największym zarejestrowanym przedstawicielem gatunku: tytuł największego (żyjącego) zwierzęcia spośród bydła hodowlanego (Bos taurus) od 2010 roku należy do włoskiego woła Bellino rasy Chianina. Rekordzista mierzy aż 2,027 metry!
al
źródło: TikTok, PerthNow, TwitterPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)