Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

GIW – Ukraina zniosła ograniczenia importowe

Obrazek
Dorota Kolasińska30 marca 2019, 08:32

Główny Lekarz Weterynarii w komunikacie z dn. 29 marca 2019 r. poinformował o zniesieniu czasowego ograniczenia importu wołowiny, bydła i przetworów mięsnych przez władze Ukrainy. Zakaz trwał lekko ponad miesiąc.

Główny Lekarz Weterynarii po wprowadzeniu zakazu informował, że będzie prowadził rozmowy ze stroną ukraińską, aby tamtejsze władze zniosły ograniczenia, ponieważ pojedynczy przypadek, atypowej formy BSE nie wpływa na status epidemiologiczny Polski, jako kraju wolnego od gąbczastej encefalopatii bydła. 

Z komunikatu wynika, że w dn. 28 marca 2019 r. służba weterynaryjna Ukrainy przekazała do Głównego Inspektoratu Weterynarii decyzję z dn. 26 marca, zgodnie z którą zniesione zostały ograniczenia importowe wprowadzone przez władze Ukrainy z powodu wykrycia atypowego przypadku BSE w województwie dolnośląskim. Restrykcje importowe dotyczyły bydła, pochodzących od niego produktów oraz surowców.

Natomiast decyzja o zakazie importu wynikała z komunikatu " w dn. 25 lutego 2019 r. Ambasada RP w Kijowie przekazała do Głównego Inspektoratu Weterynarii decyzję władz Ukrainy z dn. 15 lutego 2019 r. dotyczącą wprowadzenia ograniczeń importowych dla Polski, w związku z wykryciem atypowego przypadku BSE w województwie dolnośląskim". 

oprac. dkol na podst. wetgiw.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy