Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

GIW – Ukraina zniosła ograniczenia importowe

Obrazek
Dorota Kolasińska30 marca 2019, 08:32

Główny Lekarz Weterynarii w komunikacie z dn. 29 marca 2019 r. poinformował o zniesieniu czasowego ograniczenia importu wołowiny, bydła i przetworów mięsnych przez władze Ukrainy. Zakaz trwał lekko ponad miesiąc.

Główny Lekarz Weterynarii po wprowadzeniu zakazu informował, że będzie prowadził rozmowy ze stroną ukraińską, aby tamtejsze władze zniosły ograniczenia, ponieważ pojedynczy przypadek, atypowej formy BSE nie wpływa na status epidemiologiczny Polski, jako kraju wolnego od gąbczastej encefalopatii bydła. 

Z komunikatu wynika, że w dn. 28 marca 2019 r. służba weterynaryjna Ukrainy przekazała do Głównego Inspektoratu Weterynarii decyzję z dn. 26 marca, zgodnie z którą zniesione zostały ograniczenia importowe wprowadzone przez władze Ukrainy z powodu wykrycia atypowego przypadku BSE w województwie dolnośląskim. Restrykcje importowe dotyczyły bydła, pochodzących od niego produktów oraz surowców.

Natomiast decyzja o zakazie importu wynikała z komunikatu " w dn. 25 lutego 2019 r. Ambasada RP w Kijowie przekazała do Głównego Inspektoratu Weterynarii decyzję władz Ukrainy z dn. 15 lutego 2019 r. dotyczącą wprowadzenia ograniczeń importowych dla Polski, w związku z wykryciem atypowego przypadku BSE w województwie dolnośląskim". 

oprac. dkol na podst. wetgiw.gov.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)