Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Gulfood – Mlekpol na największej imprezie branży spożywczej w Dubaju

Obrazek
Aż 7% wszystkich towarów Mlekpolu trafia na rynek krajów bliskiego i środkowego wschodu. Mlekpol rocznie eksportuje 30% swojej produkcji. 
Dorota Kolasińska20 lutego 2020, 07:58
Targi Gulfood w Dubaju to jedna z największych imprez branży spożywczej na świecie, w której bierze udział ponad 5000 wystawców ze 120 krajów. To 25 jubileuszowa edycja targów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie bierze udział w wydarzeniu po raz trzeci.

– W 2019 roku Mlekpol wyeksportował 30% swojej produkcji. Ważnym odbiorcą naszych  wyrobów mleczarskich są kraje bliskiego i środkowego wschodu -  to 7% wszystkich towarów wysłanych przez Mlekpol poza granicę kraju – mówi Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu SM Mlekpol w Grajewie. 

Gulfood w Dubaju to jedno z najważniejszych wydarzeń branży spożywczej, polskie produkty spotykają się tam z dużym zainteresowaniem kontrahentów. 

– Po dotychczasowych spotkaniach na targach w Dubaju widzimy potencjał i możliwość zwiększenia swojej obecności eksportowej w tej części świata – dodaje Małgorzata Cebelińska. Największym zainteresowaniem azjatyckich i arabskich kupców cieszą się mleko UHT, w tym mleko bez laktozy, masło, sery (głównie mozzarella Mlekpolu), serki śmietankowe i topione. Odrębną kategorią oferowaną przez Mlekpol w Dubaju są produkty proszkowe, których eksport oraz portfolio powiększy się w tym roku, w związku z uruchomieniem przez producenta największego w tej części Europy Zakładu Produkcji Sproszkowanych Wyrobów mleczarskich w Mrągowie.  

Oprac. dkol na podst. mlekpol.com.pl
Fot. SM Mlekopol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)