Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Gwarantowana cena Friesland Campina - już po zwyżkach?

14.04.2017

Drukuj

Gwarantowana cena Friesland Campina - już po zwyżkach?

Artykuł dostępny

Na chwilę obecną cena wynosi 36 euro za 100 kg. Wyrównanie sytuacji jest wynikiem spodziewanej wcześniej sytuacji na rynku, charakteryzującej się brakiem większych zmian. 


r e k l a m aAnalitycy zwracają jednocześnie uwagę, że kwietniowa cena uwzględnia również korektę (+0,59 euro) ponieważ stawka z lutego była niedoszacowana. Friesland Campina ustaliła w kwietniu:

  • cenę tłuszczu mlecznego na poziomie 293,83 euro/100 kg (czyli podobnie jak miesiąc wcześniej),
  • za 100 kilogramów białka mlecznego trzeba było zapłacić 587,66 euro,laktozę wyceniono na 58,77 euro/100 kg (+5%).

W okresie od stycznia do kwietnia 2017 r. średnia gwarantowana cena mleka Friesland Campina wynosiła 35,38 euro/100 kg i była o 28,6% wyższa niż w tym samym czasie przed rokiem.

Przypomnijmy, że gwarantowana cena oferowana przez Friesland Campinę jest powiązana ze średnią ważoną roczną ceną mleka w Niemczech, Holandii, Danii (Arla Foods) i Belgii (Milcobel). Cena ta odnosi się do 100 kg mleka o 4,41% zawartości tłuszczu, 3,47% białka i 4,51% laktozy i nie obejmuje VAT. oprac. ag, na podst. FAPA

Przeczytaj więcej w wersji premium

article icon

Rynek zbóż: ceny raczej z trendem spadkowym

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii