Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl

Hodowco przyjdź na stadion

Obrazek

Już za nieco ponad 10 dni rusza pierwsza edycja Kongresu Hodowców Bydła Mlecznego na stadionie PGE Narodowym. Chcesz „innowacyjnie” produkować mleko? – warto tam być.

Marcin Jajor27 października 2017, 06:00
„Innowacyjny Hodowca”– pod takim hasłem odbędzie się 7 listopada I Kongres Hodowców Bydła Mlecznego w Warszawie. Zaproszeni eksperci, naukowcy i praktycy będą mówić m.in. o nowoczesnych i nowatorskich rozwiązaniach w dziedzinie produkcji mleka.

Przykładem może być wystąpienie prof. Jarosława Horbańczuka z IGiHZ PAN, który będzie mówił o „innowacyjnych kierunkach badań w produkcji zwierzęcej w świetle priorytetów UE”, a także wykład dr Marcina Gołębiewskiego z SGGW o „innowacyjnym systemie do profilaktyki i wspomagania leczenia subklinicznych mastitis krów mlecznych”.

Ciekawie zapowiada się też temat dotyczący: „Inteligentnego monitoringu krów…” oraz „nowatorskiej metody pozyskiwania siary”. Trudno też nie wspomnieć o „nowoczesnym zarządzaniu w gospodarstwie”, tematykę którego poruszą m.in. dr Ewa Kołoszczyc (ZUT w Szczecinie) oraz dr Piotr Wójcik z IZ w Balicach. Z kolei o „potencjalnych kierunkach zmian legislacji unijnej w odniesieniu do produkcji mleka” będzie mówił prof. Andrzej Babuchowski z IIPM.

Organizatorem imprezy jest Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka wraz z Instytutem Genetyki i Hodowli Zwierząt w Jastrzębcu i Mazowieckim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Wyłącznym patronem medialnym imprezy jest „top agrar Polska”.

mj/Fot. PGE Narodowy

Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy