Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Holendrzy zamiast ograniczać produkcję, ograniczą prędkość

Obrazek

Holendrzy będą mogli jeździć po autostradach maksymalnie 100 km/h... to pokłosie protestów rolników. Zamiast ograniczenia produkcji zwierzęcej, kierowcy ograniczą prędkość... 

Dorota Kolasińska18 listopada 2019, 18:54

Holenderscy kierowcy na autostradach będą musieli zwolnić, bagatela o 30 km/h! Rząd wprowadza ograniczenie prędkości, a wraz z nim ma być ograniczona emisja tlenków azotu. W Holandii poziom tego związku znacznie przekracza dopuszczalne normy UE. 

Decyzja o ograniczeniu prędkości na autostradach zapadła niedługo po masowych protestach rolników w Holandii, którym jeszcze niedawno grożono ograniczeniem obsady zwierząt o 50%. Takie pomysły mieli niektórzy przedstawiciele rządu na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska

Rolnicy w październiku kilkakrotnie wyjeżdżali na autostrady setkami, a nawet tysiącami ciągników, akcentując, że nie zgadzają się na ograniczenia produkcji zwierzęcej i ciągłą ingerencję prozwierzęcych organizacji aktywistycznych, które to stawiają rolników w złym świetle w mediach i przekazują nieprawdziwe informacje. 

100 km/h w Holandii to najniższa prędkość w jakiej mogą się poruszać samochody na autostradzie w Unii Europejskiej. 

oprac. dkol na podst. auto-swiat.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)