Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

III Forum Rolników i Agrobiznesu: Jak zarządzać rozrodem krów?

03.11.2018

Drukuj

III Forum Rolników i Agrobiznesu: Jak zarządzać rozrodem krów?

Artykuł dostępny

Według dr. Grzegorza Jakuba Dejneki, eksperta z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UP we Wrocławiu, w ciągu ostatnich 40 lat – w wyniku intensywnej selekcji genetycznej oraz znaczącej poprawy  warunków zarządzania – wydajność mleczna u krów rasy Hf wzrosła o ponad 3000 kg  na laktację. Temu niewątpliwemu sukcesowi towarzyszy jednak spadek parametrów płodności, notowany w większości krajów Europy.

r e k l a m a– Istnieją nawet opinie, że jeśli taka niekorzystna tendencja się utrzyma to za kilkadziesiąt lat  żadna krowa wysokomleczna nie będzie zachodziła w ciążę po pierwszej inseminacji – zaznacza dr Dejneka.

Jakie czynniki mają wpływ na dobre wskaźniki rozrodu? Gdzie najwięcej tracimy w rozrodzie krów i co zrobić, aby ograniczyć straty w tym zakresie? Na te i wiele innych pytań odpowie w swoim wystąpieniu: „Zarządzanie rozrodem – jak wyeliminować błędy, które najwięcej kosztują?” dr Grzegorz Jakub Dejneka z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu.

Polecany artykuł

Wytłoki prawie za darmo!Program Sesji Mleko – Gdzie w mleku zysk przecieka nam przez palce?

  • Europejski i brytyjski sposób na konkurencyjną produkcję mleka w Europie –  Neil Dyson, prezydent EDF
  • Jak wygrać z pogodą i zawsze mieć zapas doskonałej kiszonki z kukurydzy? – Marek Skwira, Limagrain
  • Zarządzanie rozrodem – jak wyeliminować błędy, które najwięcej kosztują – dr Grzegorz Dejneka, Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław
  • Wpływ nowoczesnego systemu monitoringu stada na poprawę dobrostanu, zdrowia oraz aspektów ekonomicznych w hodowli bydła – Grzegorz Krasiński, Instytut 
Przyrodniczo-Technologiczny Falenty

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM i ZAPISZ SIĘ!

mw
Fot. Jajor


Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii