Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

IV Forum Sektora Wołowiny

Obrazek

O przyszłości, nowych rynkach, barierach i wyzwaniach wołowiny kulinarnej. Jakie będą konsekwencje zakazu uboju rytualnego i zniesienia barier handlowych dla mięsa z Brazylii?

Dorota Kolasińska30 listopada 2017, 12:12
O trendach i przyszłości na polskim oraz światowym rynku wołowiny będą mówić dzisiaj eksperci podczas Forum Sektora Wołowiny. Jest to wydarzenie, które ściąga ogromną liczbę uczestników wśród których można spotkać przedstawicieli każdej z gałęzi sektora odpowiedzialnego za dystrybucję wołowiny. Celem spotkania jest poprawa współpracy w łańcuchu dostaw mięsa wołowego, ale również podsumowanie osiągnięć bieżącego roku i planów na najbliższe lata.

O przyszłości polskiej wołowiny


W dyskusji na temat przyszłości sektora wołowiny na globalnym rynku dowiemy się jak kształtuje się światowy rynek, w jaki sposób stać się konkurencyjnym producentem żywca oraz w jaki sposób sprostać wymogom konsumentów. Przedstawione zostaną skuteczne strategie sektora wołowiny w innych krajach oraz jak poradzić sobie z rosnącym trendem wegetarianizmu, w kontekście produkcji wołowiny.

Wyzwania dla producentów


W hali Centralnych Targów Rolniczych w Ptak EXPO w podwarszawskim Nadarzynie eksperci będą dyskutować z jakimi wyzwaniami i barierami będą musieli zmierzyć się polscy hodowcy i producenci żywca, aby produkować wołowinę o dobrym wizerunku i wysokiej powtarzalności.Po pierwsze współpraca


Bardzo ważnym elementem Forum Wołowiny jest podkreślenie istoty współpracy w łańcuchu żywnościowym. W grupie przedyskutowane zostaną takie zagadnienia jak podwyższenie cen wołowiny dzięki poprawie warunków produkcji wołowina, utrzymania, żywienia i dobrostanu oraz genetyki w stadach bydła mięsnego.

Nowa strategia


Dowiemy się również jakie inicjatywy podejmuje PZPBM oraz które z nich efektywnie wpłyną na poprawę konkurencyjności polskiej wołowiny, nad którą musi popracować wielu producentów.

Wpływ zmian na rynek wołowiny


Podczas konferencji na pewno poruszanym tematem będzie zmiana w przepisach o uboju rytualnym oraz jak zniesienie barier handlowych wpłynie na rynek eksportu wołowiny, który przynosi najwięcej zysków producentom.
Szczegółowa relacja w najbliższym wydaniu (01/2018) Top Agrar Polska w dodatku Top Bydło.
dkol
fot. Kolasińska


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)