Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

IX Światowy Dzień Mleka na Podlasiu

Obrazek

Światowy Dzień Mleka odbył się jak co roku w Wysokiem Mazowieckiem na Podlasiu. Impreza ta ma celu nie tylko promocję mleka, ale także przedstawienie jego wartości odżywczych i prozdrowotnych.

9 sierpnia 2016, 12:38

W uroczystościach IX Światowego Dnia Mleka (7 sierpnia br.) wzięli udział przedstawiciele resortu rolnictwa: Krzysztof Jurgiel oraz Jacek Bogucki. – Polska zalicza się do jednego z największych producentów mleka w Europie, a spożycie mleka i jego przetworów jest w porównaniu z innymi, europejskimi krajami na stosunkowo niskim poziome. Ponadto nasz kraj należy do krajów z tak zwanego zielonego pasa Unii Europejskiej, które dysponują doskonałymi warunkami do rozwoju produkcji mleka – mówił podczas spotkania Jurgiel i dodał, że do rozwoju produkcji mleka zachęcała nas Komisja Europejska roztaczając optymistyczne prognozy rozwoju sytuacji rynkowej na świecie.

Minister skomentował także aktualną sytuację na rynku mleka: „Dziś zmagamy się z brakiem równowagi podażowo-popytowej, co jest konsekwencją zniesienia systemu kwot mlecznych, a także zmniejszonym popytem na produkty mleczarskie na rynkach krajów rozwijających, oraz embargiem rosyjskim. Mam nadzieję, że wynegocjowany przeze mnie po długich i trudnych rozmowach pakiet wsparcia rynku mleka pozwoli na jak najszybsze odwrócenie tej tendencji.”

Tradycyjnie, podczas obchodów IX Światowego Dnia Mleka odbyły się również mistrzostwa w piciu mleka. Szklankę mleka wypili też wszyscy honorowi goście.     dj, na podst. MRiRW


Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy