Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Jak kupić cielęta do opasu?

Obrazek

Opasem bydła interesuje się coraz więcej rolników. Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie cieląt?

Kinga Piotrowska19 lutego 2016, 08:02

Cielak jaki jest - każdy widzi. Ale czy każdy wie, na co zwracać uwagę przy zakupie? Co robić, żeby nie wprowadzić do stada chorób?

– Przy zakupie cieląt trzeba zwracać uwagę na jego wygląd. Sprawdzić, czy nie ma chorej i przerośniętej tarczycy, prawidłową postawę. Należy pamiętać, że w dokumentach też wszystko musi się zgadzać - mówi Grzegorz Żero z Twarogów Lackich w powiecie siemiatyckim, który sprzedaje rocznie 25 opasów. 

Dominik Piekutowski z Kamińskich Jaśków w gminie Poświętne zwraca uwagę na sprawdzonego dostawcę cieląt.

W marcowym numerze "top bydło" przedstawiamy, jak wygląda rynek cieląt w Polsce, a praktycy podpowiadają, jak kupić dobrej jakości cielęta do opasu.    kp

Fot. Piotrowska Picture of the author
Autor Artykułu:Kinga Piotrowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)