Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Kolejny atak na mleczarnię i przemarsz aktywistów. Co tym razem im przeszkadza?

Obrazek

 

Aktywiści chwilowo dali spokój z lochami utrzymywanymi w jarzmach i hodowlą klatkową, tym razem uwzięli się na mleczarnie i hodowlę krów oraz produkcję mleka. Kolejna głośna manifestacja, w której obrywają unijni hodowcy. 

Dorota Kolasińska26 września 2022, 11:27

22 września br. grupa Animal Rebellion nocą wspięła się na dach mleczarni Ammerland w Niemczech. Powiesili transparenty z hasłami dotyczącymi znęcania się nad zwierzętami i okrucieństwa, które hodowcy wyrządzają krowom produkującym mleko. To nie koniec pomysłów młodych ludzi. Oprócz wypisanych na banerach bzdur dotyczących dobrostanu i produkcji mleka aktywiści przywiązali się przed bramą, inni leżeli przed nią w przebraniu krów, spryskani sztuczną krwią.

Mleczarnię Ammerland Animal Rebellion opisało jako „greenwashing nr. 1”, to strategia marketingowa, która ma na celu stworzenie mylnego wrażenia, że dana firma i jej produkty są przyjazne dla środowiska. Aktywiści bowiem twierdzą, że mleczarnia w Dolnej Saksonii jest odpowiedzialna za około 10% emisji CO2 w tym regionie, a mimo to utożsamia się z prośrodowiskowymi działaniami.  
- Żądamy natychmiastowego zaprzestania tego szyderstwa i zatrzymania przemysłu zwierzęcego! – mówili aktywiści. Lokalni funkcjonariusze policji nie zamierzają w tej sprawie interweniować, gdyż protestujący „nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia”. Na terenie mleczarni można było obserwować działania blisko 35 osób.

Dalszy ciąg manifestacji w Vechcie

Z kolei dwa dni później około 150 osób przeszło przez ulice Vechty (Dolna Saksonia), również twierdząc zgodnie, że w Niemczech należy zabronić hodowli zwierząt. Aktywiści reprezentujący tą samą organizację opowiadają się za radykalną zmianą systemu rolno-spożywczego i zakończeniem uboju zwierząt. Działacze twierdzą, że mleko, mięso i jaja są spożywane w nadmiernych ilościach, co prowadzi do cierpienia zwierząt.

Po rozpoczęciu manifestacji aktywiści przemaszerowali dwukilometrową trasą przez centrum miasta, aby zaczepiać przechodniów zwracając uwagę na rzekome „błędy w hodowli zwierząt”. Jak wynika z relacji w mediach społecznościowych organizatorami tych przedsięwzięć są bardzo młode osoby, a w zachęcających do działania postach podaje się, że oprócz działań prośrodowiskowych i tych mających na celu obronę dobrostanu zwierząt, można też sobie zrobić po prostu....  „fajną fotkę”.


 

oprac. dkol na podst. topagrar.com/agrarheute.com/Animal Rebellion

Fot. topagrar.comPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)