Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Komisja Europejska pomoże fińskim rolnikom

Obrazek

Fińscy producenci mleka otrzymają od Komisji Europejskiej pakiet pomocowy o wartości 10,7 mln euro z tytułu utraty rosyjskiego rynku zbytu.

Bartłomiej Czekała15 grudnia 2014, 10:05

W wyniku nałożenia przez Rosję embargo na mleko i jego przetwory Finlandia z dnia na dzień została pozbawiona dostępu do swojego najważniejszego rynku eksportowego. Wprawdzie wsparcie KE nie będzie dla fińskich producentów mleka wystarczające, ale pozwoli złagodzić negatywne dla rolnictwa skutki embargo. Finowie szacują, że straty gospodarcze w całym ich sektorze mleczarskim wyniosą do końca grudnia bieżącego roku 130 mln euro.

Zatwierdzony przez KE pakiet pomocowy jest kolejnym, nadzwyczajnym środkiem wsparcia dla krajów, których gospodarki ucierpiały w wyniku nałożonych przez Rosję sankcji. Przypomnijmy, że miesiąc temu KE przyznała specjalny pakiet pomocowy w wysokości 28 mln euro dla producentów mleka z Litwy, Łotwy i Estonii. Niestety, z ostatnich informacji przekazanych przez komisarza Phila Hogana, rekompensat za straty w sektorze mleczarskim nie otrzymają polscy producenci mleka, chociaż wnioskował o ich przyznanie nasz resort rolnictwa.  bcz

Źródło: KE


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy