Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Koniec z odbieraniem zwierząt gospodarskich rolnikom przez obrońców praw zwierząt?

Organizacje rolnicze domagają się zabrania samodzielnego prawa do odbierania zwierząt przez organizacje społeczne. Proponują, aby takie działania mogły być przeprowadzane tylko po stwierdzeniu przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, że zwierzęta nie są utrzymywane w odpowiednim dobrostanie.

wk10 stycznia 2020, 09:35
Dzisiaj po południu zbierze się Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Zwierząt, Praw Właścicieli Zwierząt oraz Rozwoju Polskiego Rolnictwa pod przewodnictwem posła Jarosława Sachajki.

Jednym z głównych tematów posiedzenie będzie pomysł pozbawienie organizacji prozwierzęcych prawa do odbierania zwierząt, które ich zdaniem są utrzymywane w złych warunkach. Za taką zmianą optuje m.in. Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Pozostało 86 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ