Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Konieczne zmiany w przepisach – walka z eko-terroryzmem

Obrazek

Podczas spotkania Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych z ministrem rolnictwa dyskutowano o rosnącym problemie dotyczącym eko-terrorystów, który zaczyna być realnym zagrożeniem dla produkcji rolnej w Polsce i w całej Europie.

Dorota Kolasińska16 grudnia 2019, 11:48
Głównym tematem, który pojawił się na spotkaniu Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych z Janem Krzysztofem Ardanowskim był afrykański pomór świń. Jednak ściśle z nim powiązany jest problem eko–terrorystów, który zagraża polskiej produkcji rolnej. Coraz częściej problem dotyka producentów bydła mlecznego i mięsnego. 

Informacje publikowane przez organizacje pro-zwierzęce pojawiające się w mediach stawiają w złym świetle rolników i ich pracę. Podczas spotkania uznano, że niezbędne są natychmiastowe zmiany w obecnych przepisach, które dają organizacją społecznym, prawo do odbierania zwierząt 

– To czy zwierzęta są utrzymywane w dobrostanie czy nie, może stwierdzić tylko specjalista czyli lekarz weterynarii, a nie młodociany aktywista, który przebrał się w mundur – powiedział podczas spotkania FBZPR Jerzy Wierzbicki prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. Jak zaznaczyli obecni na spotkaniu przedstawiciele FBZPR walka z eko-terroryzmem będzie jednym z priorytetów działania w przyszłym roku.
  
Szef resortu rolnictwa powiedział, że w swojej pracy szuka sojuszników rozumiejących trudną sytuację w rolnictwie, którzy potrafią zaproponować konkretne rozwiązania. Skuteczna współpraca z organizacjami rolniczymi jest obecnie tym bardziej istotna, że trwają prace nad nową Wspólną Polityką Rolną. Każdy kraj członkowski musi przygotować Krajowy Plan Strategiczny, który zadecyduje o kierunkach rozwoju rolnictwa na kolejne 7 lat.  

– W trakcie siedmiolatki zmienić zasady unijnej polityki rolnej jest bardzo trudno. Jest to możliwe tylko w bardzo ograniczonym zakresie - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który zaapelował do organizacji branżowych skupionych w FBZPR o aktywną współpracę.  

Członkowie FBZPR zobowiązali się do ścisłej współpracy z ministerstwem rolnictwa oraz przekazania wniosków ze spotkania i postulatów organizacji członkowskich na piśmie.   

Oprac. dkol na podst. informacji prasowej Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych 
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)