Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Krowie przeciwciała na ludzkie choroby?

13.11.2017

Drukuj

Krowie przeciwciała na ludzkie choroby?

Artykuł dostępny

Przeciwnicy hodowli zwierząt często nie zdają sobie sprawy, że poza mięsem i mlekiem pozyskany od bydła z produktów ubocznych produkcji powstaje mnóstwo ułatwiających życie towarów. W tym takie, które mogą uratować zdrowie (a nawet życie!) ludzi. Dla przykładu, insulina i glukagon pomagają diabetykom i chorym na hipoglikemię. Prolaktyna, szpik, chrząstki, mączka kostna, heparyna, zastawki - to tylko niektóre z pozyskanych od krów elementów, które służą ludziom.

r e k l a m a

Innowacyjne pomysły są na porządku dziennym - i nie ma się czemu dziwić. Amerykańska firma biofarmaceutyczna stawia kolejny krok w wykorzystaniu potencjału hodowli bydła i chce krowimi przeciwciałami walczyć z wieloma ludzkimi chorobami.

SAB Biotherapeutics przy użyciu zaawansowanej technologii produkować przeciwciała do walki z takimi schorzeniami jak grypa, cukrzyca, Ebola, Zika a nawet nowotwór. W wielkim uproszczeniu, krowie komórki zostaną wystawione na działanie odpowiednich szczepionek i wyprodukują przeciwciała, które razem z plazmą krwi zostają wyizolowane i wysterylizowane. I gotowe - przeciwciała do walki z ciężkimi chorobami mogą stać się rzeczywistością.Nowa jednostka badawcza już rozpoczęła pierwsze badania kliniczne dotyczące walki z grypą. Krowy są gotowe, by produkować przeciwciała - 20% eksperymentalnego stada może pokryć światowe zapotrzebowanie na leki. Obecnie w jednostce Trans Ova Genetics w stanie Iowa utrzymywanych jest 35 krów, które w krótkim czasie zostaną przeniesione do zabezpieczonej, bioasekurowanej obory na specjalnej fermie. Firma jest w stanie powiększyć stado do nawet 400 osobników, zatrudniając przy nim około 40 osób.To niesamowite, jak ogromny krok postawiliśmy w rozwoju medycyny - a to dzięki niezwykłym zwierzętom, jakimi są krowy, które na co dzień dostarczają nam nie tylko podstawowych, potrzebnych składników pokarmowych, ale mogą bezpośrednio przyczynić się do poprawy zdrowia. Rozwój branży w kierunku wsparcia medycyny to bardzo dobry pomysł, który pokazuje, że nie ma powodów, aby obawiać się modyfikacji genetycznych i nauki.

al na podst. thecattlesite

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii