Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Łaciate Podlaską Marką Roku 2016

Obrazek

Mleko Łaciate od Mlekpolu oraz XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Szepietowo 2015 to Podlaskie Marki Roku 2016. 25 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się gala finałowa prestiżowego konkursu.

Kinga Piotrowska30 maja 2016, 14:08

Podlaska Marka Roku to wyróżnienie przyznawane od 10 lat produktom związanym z wojwództwem podlaskim, budującym pozytywny wizerunek regionu.

Nagroda przyznawana jest  w pięciu kategoriach: 

  • produkt
  • inwestycja
  • odkrycie
  • wydarzenie
  • kultura i społeczeństwo.

O tym, że rolnictwo jest na Podlasiu szczególnie ważne, świadczą tegoroczne wyróżnienia. W dwóch spośród pięciu kategorii zwyciężyły Marki związane z tym sektorem. 

W tym roku kapituła konkursu, składająca się z 17 specjalistów m.in. ds. jakości, gospodarki, marketingu i turystyki w kategorii produkt spożywczy pierwsze miejsce przyznała mleku UHT Łaciate 3,2% od SM Mlekpol z Grajewa.

- Nie byłoby marki Łaciate gdyby nie podlaskie mleko. To zasługa naszych producentów. W ciągu dwudziestu lat tych kartoników mleka wyprodukowaliśmy 4 miliardy - mówił Prezes Zarządu, Edmund Borawski.

W kategorii wydarzenie pierwszą nagrodę zdobyła XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Szepietowo 2015.  

Zwycięzcy otrzymali szklane statuetki, nagrody finansowe w wysokości 15 tys. zł i możliwość posługiwania się logotypem województwa podlaskiego w celach promocyjnych. 

kp

Fot. podlaskamarka.plPicture of the author
Autor Artykułu:Kinga Piotrowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)