Reklama zniknie za 11 sekund

Laur dla Dramińskiego

Obrazek

Już po raz 14. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wyróżnił Laurami „Najlepszym z Najlepszych” firmy i osoby, które w 2016 roku najbardziej przyczyniły się do promocji regionu w kraju i na świecie.

dr Mirosława Wieczorek6 kwietnia 2017, 06:00

Laur „Najlepszym z Najlepszych” przyznawany jest od 2004 roku. Jest uhonorowaniem swoistych ambasadorów województwa, którzy wyróżniają się na forum krajowym i międzynarodowym i przyczyniają się do promocji regionu. Laureaci pochodzą z Olsztyna, Elbląga, Olsztynka, okolic Szczytna, Ełku, Barczewa, Giżycka, Bartoszyc i Ostródy. Łącznie wyróżniono 19 osób i instytucji.

W tym roku wyróżnienia przyznano w sześciu kategoriach: sport; kultura, sztuka i muzyka; przełamywanie barier - społecznych, medycznych, naukowych; produkcja żywności i sztuka kulinarna; turystyka oraz innowacje i rozwój.
Właśnie w tej ostatniej kategorii laur powędrował do Janusza Dramińskiego. Ta olsztyńska firma jest uznanym producentem zaawansowanych technologicznie urządzeń elektronicznych dla medycyny ludzkiej, weterynaryjnej, branży hodowlanej i rolniczej. Firma od prawie 30 lat specjalizuje się w konstruowaniu, wdrożeniach, produkcji oraz sprzedaży ultrasonografów zarówno w kraju jak i za granicą.
Obecnie Dramiński S.A. opracowuje prototyp multimodalnego tomografu ultradźwiękowego, który wykorzystuje ultradźwięki do badania nowotworów piersi u kobiet w pierwszym stadium zmian nowotworowych. Jest to nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna metoda, w przeciwieństwie do klasycznej rentgenowskiej mammografii.Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)