Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Mazowsze: Ukradli ser i masło – trafią za kratki!

Obrazek

Policjanci kryminalni rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżą… sera i masła. Proceder trwał już dłuższy czas. Złodziejom grozi nawet 10 lat więzienia.  

Dorota Kolasińska23 maja 2019, 09:31
W ubiegłym tygodniu Policjanci kryminalni z Komendy w Przasnyszu odzyskali prawie 2 tony sera i około 1 tony masła pochodzącej ze Spółdzielni Mleczarskiej w Chorzelach oraz rozbili grupę przestępczą składającą się z 6 mężczyzn w wieku od 36 do 45 lat zamieszkałych w woj. mazowieckim. Funkcjonariusze Policji znaleźli produkty mleczarskie o wartości około 42 tyś. złotych. 

– Łączna wartość skradzionych wyrobów mleczarskich w wyniku działania sprawców wynosi ponad 700 tyś. złotych - poinformował Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej policji. 

Handel nocny w mleczarni trwał od co najmniej 2 lat. W trakcie śledztwa 25 kwietnia 2019 roku, Policjanci w miejscowości Brzeski Kołaki gminie Chorzele w powiecie przasnyskim podczas kontroli samochodu dostawczego znaleźli blisko 2 tony skradzionego sera i około 1 tony masła.

Dalsze ustalenia doprowadziły policjantów do zatrzymania 6 mężczyzn, mających związek z tym nielegalnym procederem. Czterech z sześciu zatrzymanych mężczyzn to pracownicy Spółdzielni Mleczarskiej. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Oprac. dkol na podst. kurierprzasnyski.pl
Fot. kurierprzasnyski.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)