Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Mazowsze: Ukradli ser i masło – trafią za kratki!

Obrazek

Policjanci kryminalni rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżą… sera i masła. Proceder trwał już dłuższy czas. Złodziejom grozi nawet 10 lat więzienia.  

Dorota Kolasińska23 maja 2019, 09:31
W ubiegłym tygodniu Policjanci kryminalni z Komendy w Przasnyszu odzyskali prawie 2 tony sera i około 1 tony masła pochodzącej ze Spółdzielni Mleczarskiej w Chorzelach oraz rozbili grupę przestępczą składającą się z 6 mężczyzn w wieku od 36 do 45 lat zamieszkałych w woj. mazowieckim. Funkcjonariusze Policji znaleźli produkty mleczarskie o wartości około 42 tyś. złotych. 

– Łączna wartość skradzionych wyrobów mleczarskich w wyniku działania sprawców wynosi ponad 700 tyś. złotych - poinformował Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej policji. 

Handel nocny w mleczarni trwał od co najmniej 2 lat. W trakcie śledztwa 25 kwietnia 2019 roku, Policjanci w miejscowości Brzeski Kołaki gminie Chorzele w powiecie przasnyskim podczas kontroli samochodu dostawczego znaleźli blisko 2 tony skradzionego sera i około 1 tony masła.

Dalsze ustalenia doprowadziły policjantów do zatrzymania 6 mężczyzn, mających związek z tym nielegalnym procederem. Czterech z sześciu zatrzymanych mężczyzn to pracownicy Spółdzielni Mleczarskiej. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Oprac. dkol na podst. kurierprzasnyski.pl
Fot. kurierprzasnyski.pl

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy