Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Mleczarnia we Wrześni pod lupą prokuratury

Obrazek

Jak poinformowała PAP, prokuratura we Wrześni (Wielkopolska) sprawdza doniesienia lokalnych „Wiadomości Wrzesińskich” z piątku, 2.03., które poinformowały, że miejscowa mleczarnia wypuściła na rynek 10 ton masła skażonego bakterią E.coli.

dr Mirosława Wieczorek3 marca 2018, 15:23
Prezes spółdzielni mleczarskiej zapewnił, że skażenia masła nie było. W poniedziałek w zakładzie rozpocznie się kontrola powiatowego  inspektoratu weterynarii.
Lokalna prasa podała, że o skażeniu masła bakterią poinformowała prezesa spółdzielni mleczarskiej specjalistka ds. jakości. Bakterie E.coli miały się znajdować w trzech blokach masła wyprodukowanych pod koniec stycznia.
Z relacji gazety wynika, że w mleczarni podjęto jednak decyzję o przerobieniu 10 ton masła i wypuszczeniu go na rynek. Pracownica, która ujawniła sprawę została zwolniona.
Sprawę zbada też prokuratura rejonowa.


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)