Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Mleczarz z dyplomem - nowy kierunek studiów na UP w Lublinie

Obrazek

Mleczarstwo jest jednym z siedmiu nowych kierunków studiów uruchamianych od nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Kształcenie na tym kierunku będzie się odbywać w ścisłej współpracy z okręgowymi spółdzielniami mleczarskimi z Lubelszczyzny.

dr Mirosława Wieczorek6 maja 2019, 09:21
Inicjatywa pochodzi od Tadeusza Badacha, wieloletniego prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie, który jesienią zeszłego roku podczas gali otrzymał laur Złotego Absolwenta UP. Prezes podczas rozmowy z rektorem zauważył problem braku fachowców w przemyśle mleczarskim. Uczelnia podchwyciła potrzebę rynku, a pomysł Tadeusza Badacha poparli inni prezesi spółdzielni mleczarskich z Lubelszczyzny, m.in. z Ryk, Radzynia Podlaskiego, Michowa, Piask i Bychawy. Kierunek mleczarstwo wystartuje w październiku tego roku, na początek naukę rozpocznie ok. 30 przyszłych specjalistów. Studenci już mają zapewnione praktyki w spółdzielniach – w sumie 6 miesięcy na trzecim roku studiów.

W programie nauki znajdą się technologie wytwarzania podstawowych produktów mlecznych, podstawy mechaniki, chłodnictwa i gospodarki cieplnej, także nowoczesne metody z zakresu systemu pakowania produktów. mw


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)