Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Młode byki czystorasowe i krowy poszukiwane

08.09.2017

Drukuj

Młode byki czystorasowe i krowy poszukiwane

Artykuł dostępny

Zwyczajowe jesienne podwyżki cen żywca wołowego w tym roku mieliśmy w środku lata. Wołowina zaczęła drożej już na początki sierpnia i pod koniec miesiąca cena ustabilizowała się na dość wysokim poziomie – niektóre zakłady płaciły o 0,5 – 0,7 zł/kg więcej niż miesiąc wcześniej. Początek września niewiele zmienił – zapotrzebowanie eksportowe jest na wyrównanym poziomie, stąd brak niespodzianek w tym tygodniu. Dość duże zapotrzebowanie płynie z Turcji, ale póki co rynek europejski nadąża z jego zaspokojeniem. 

r e k l a m aByki powyżej 13 zł/kg

Z przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 13,60 złnetto/kg, a najniższa to 12,45 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 7,70 zł netto/kg, a minimalnie 6,60 złnetto/kg.

Krowy znów wysoko
Cena krów znowu rośnie. Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej to już 12,20 zł netto/kg, a najniższa 11,00 zł netto/kg. W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 6,00 zł netto/kg, a minimalnie 5,20 zł netto/kg.    mwie

Sprawdź, jak za bydło płacą skupy w Polsce!

Polecane dla Ciebie:

article icon

Łowczy milczy, sołtys odmawia, a wójt liczy głosy

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii