Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Najlepsze gospodarstwa Spomleku w 2016 roku

11.05.2017

Drukuj

Najlepsze gospodarstwa Spomleku w 2016 roku

Artykuł dostępny

Konkurs Gospodarstwo Roku wpisał się na stałe do kalendarza uroczystości organizowanych przez Spomlek. – Myślą przewodnią konkursu jest nagrodzenie hodowców za wieloletnią  pracę hodowlaną, utrzymanie najwyższych standardów jakościowych mleka oraz trud włożony w rozwój gospodarstw – powiedział Edward Bajko, prezes Spomleku.

r e k l a m a
Olbrzymia konkurencja

W tegorocznej edycji wzięło udział 1200 gospodarstw. Przez 12 miesięcy, od kwietnia 2016 roku do marca 2017 roku, poddawane były weryfikacji. Punkty przyznawano za jakość mleka i jego parametry, wydajność mleczną, współpracę z działem zaopatrzenia rolników. Liczył się również staż dostaw mleka do spółdzielni. Zmagania zostały podzielone na cztery etapy. Po każdym z nich odpadało 25% gospodarstw z najniższą liczbą punktów. Do półfinału  weszło 20 gospodarstw z każdej grupy, z której została wyłoniona finałowa piątka.

Finałowe gospodarstwa odwiedziła komisja konkursowa, która dokonała oceny, między innymi, pod kątem innowacyjnych rozwiązań, parku maszynowego oraz stanu sanitarno – higienicznego gospodarstw. –Wybór nie był łatwy, gdyż z roku na rok widać jak nasze  gospodarstwa się rozwijają, jak dbają o zaplecze paszowe i unowocześniają obory. Finaliści  postawili sobie nawzajem bardzo duże wyzwanie. Komisja musiała wyznaczyć ostateczną kolejność, ale już sam fakt znalezienia się w tym elitarnym gronie to spore osiągnięcie i powód do dumy  – powiedziała Agnieszka Kamela, dyrektor skupu surowca oraz członek  komisji  konkursowej.

Tegoroczni zwycięzcy, czyli najlepsi z najlepszych:
1. Andrzej Haponiuk z miejscowości Holeszów (pow. Włodawski) – gospodarstwo małe (dostawy od 50 tys. do 200 tys. l mleka rocznie)
2. Jan Ignatiuk z miejscowości Hanna (pow. Włodawski) – gospodarstwo średnie (dostawy do 360 tys. l mleka rocznie)
3. Adam Grodek z miejscowości Glina (pow. Ostrowski) – gospodarstwo duże (dostawy powyżej 360 tys. l mleka rocznie)

Podsumowująca gala
Całoroczne  zmagania konkursowe zakończyły się uroczystą galą 27 kwietnia na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsca nagrodzono Skodami Rapid w barwach marki Serenada. Za drugie miejsca wręczono dostawcom kluczyki do quadów, zaś trzecią nagrodą były popularne skutery marki Junak. Czwarte i piąte miejsca w konkursie zostały docenione, a gospodarze otrzymali wielofunkcyjne urządzenia kuchenne.
To wielki zaszczyt dla całej spółdzielni mieć w swoich szeregach rolników – hodowców krów mlecznych, którzy inwestują w rozwój swojego biznesu mlecznego nadążając za zmieniającymi się wymaganiami na rynku mleka. To również ich praca jest motorem dla mleczarni, która może się rozwijać i oferować konsumentom produkty najwyższej jakości – dodaje Bajko.
Uroczystą Galę uświetnił występ Kabaretu pod Wyrwigroszem, pokaz akrobacji w kielichu z wodą oraz znakomity pokaz iluzji w wykonaniu Magika Y.

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii