Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Największy przetwórca mleka w USA ogłosił upadłość

Obrazek

Firma Dean Foods zgłosiła wniosek sądowy o upadłość. Pochodzący z Dallas przetwórca rozmawia również na temat ewentualnej sprzedaży. Dean Foods przyznaje, że jego problemy wynikają przede wszystkim ze spadku konsumpcji mleka oraz wzroście popularności wyrobów marek własnych. 

Dorota Kolasińska13 listopada 2019, 08:48
O sprawie pisze portal internetowy telewizji CNBC. Firma skorzystała ze szczególnych zapisów amerykańskiego prawa upadłościowego, które pozwolą jej nadal prowadzić działalność i zająć się spłacaniem zadłużenia. Na poczet tego Dean Foods zabezpieczył już 850 mln dolarów. Ponadto cały czas toczą się rozmowy dotyczące przejęcia aktywów firmy. Ich nabywcą może zostać firma Dairy Farmers of America.

Dean Food boryka się z problemami ponieważ, jak sam podkreśla, coraz większa liczba konsumentów sięga po produkty zastępujące mleko, produkty roślinne lub kupuje produkty marki własnej. Według danych Departamentu Rolnictwa USA konsumpcja płynnego mleka na jednego mieszkańca w Ameryce spadła o 26 proc. w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Firma znalazła się w kłopotach również dlatego, że krajowi producenci mleka mają trudności z dostosowaniem się do zmieniającego się rynku mleka. Spadające ceny przetworów mlecznych, zawirowania handlowe i niedobór siły roboczej mocno dotknęły rolników.

Swoje zrobiły też sieci handlowe. Sieć Walmart zaczęła przetwarzać własne mleko w 2017 roku. Decyzja detalisty spowodowała, że Dean Foods anulował ponad 100 umów na mleko z producentami w ośmiu stanach.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)