Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

To nie koniec historii krów z Deszczna

Obrazek

Krowy z Deszczna miały trafić do bezpiecznych gospodarstw, gdzie miała je spotkać krowia, dożywotnia emerytura. Jednak scenariusz obrał inny kierunek...

Dorota Kolasińska9 listopada 2019, 15:35
Historia krów wałęsających się na nadrzecznych łąkach Warty w Deszczcie obiegła całą Polskę. O los 180 szt. bydła walczyło mnóstwo osób. Po długotrwałych rozmowach osiągnięto zamierzony cel, bo minister Ardanowski zgodził się aby zbadać zwierzęta, zakolczykować i zarejestrować i znaleźć nowe domy. Zgłosiło się kilku chętnych, ale jak się okazuje jedynie tymczasowych. 

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza dzikie stado krów miało trafić do gospodarstw na Opolszczyźnie, jednak raczej grozi im rzeźnia niż spokojna starość. Krowy z Ciecieczyc miały trafić do gospodarstwa w Naczkowie pod Nysą. Jednak w ostatniej chwili gospodarz zmienił zdanie. Dla 50 krów organizacje zajmujące się ochroną zwierząt znalazły domy, jednak pozostałe czeka najparwdopodobniej ubój. 

Więcej artykułów na temat historii krów z Deszczna znajdziesz TUTAJ

oprac. dkol na podst. wyborcza.pl

Fot. poglądowe
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)