Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Niemcy mają swoją aferę leżakową w rzeźniach

Obrazek

Fundacja SOKO Tierschutz broniąca praw zwierząt w Dolnej Saksonii w Niemczech przeprowadziła dochodzenie w sprawie nielegalnych praktyk stosowanych w jednej z rzeźni. Niemiecka minister rolnictwa Julia Klöckner nazwała to działania jako kryminalne.

Dorota Kolasińska17 kwietnia 2019, 10:26
Fundacja SOKO Tierschutz przeprowadziła śledztwo w jednej z ubojni zlokalizowanej w Dolnej Saksonii w Niemczech. Ukrytymi kamerami zarejestrowano sposób traktowania bydła podczas załadunku w gospodarstwach i rozładunku w rzeźni. Na filmach widać jak pracownicy traktowali bydło – było ono bite, kopane i ciągnięte za szyję po podłodze.  Swoich czynności nie wykonywali też należycie lekarze weterynarii znajdujący się w ubojni.

Fundacja wykryła takich procederów w tym rejonie o wiele więcej. Ubojnie zostały zamknięte, a sprawa trafiła do tamtejszej prokuratury.  Niemiecka minister rolnictwa Julia Klöckner w wypowiedzi dla jednej z niemieckich telewizji nazwała działania w rzeźni, jako kryminalne.

Jak informuje Radio Zet, mięso pochodzące z ubojni w Dolnej Saksonii częściowo udało się zlokalizować i zdjąć ze sklepowych półek. Trafiło do Holandii, ale niewykluczone, że trafiło także i na nasz rynek.

Sytuacja jest niezwykle podobna do tej w rzeźni w Kalinowie, która wywołała światową, medialną burzę i zniszczyła reputację naszej wołowiny. Jak się okazuje w wielu europejskich państwach dochodzi do takich sytuacji, a w Niemczech nie można nazwać jej „incydentalną”, ponieważ w jednym regionie wykryto co najmniej 4 takie ubojnie, w których ubijano chore, leżące krowy. Tamtejsi rolnicy tłumaczą, że to się po prostu opłaca i dlatego funkcjonuje szara strefa.

Miejmy nadzieję, że światowe media o aferze w niemieckich rzeźniach też nie będą milczeć.

Oprac. dkol na podst. SOKO Tierschutz, Radio Zet
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)